Home › Błędy kulinarne podczas odchudzania

Błędy kulinarne podczas odchudzania

Zdrowa dieta jest podstawą dla przyjemnego samopoczucia i nienagannej sylwetki. Wiele czytelników bloga rozmyśla nad zmianą swoich nawyków żywieniowych, ale nie wiedzą, jak zacząć. Zdrowa dieta to posiłki pełnowartościowe, dostarczające wszelkich koniecznych składników odżywczych dla naszego organizmu. Ogrom składników odżywczych dostarczają nam warzywa i owoce. Stosując zdrową dietę należy spożywać ich jak największą ilość. Warzywa i owoce zawierają dużo witamin i błonnik pokarmowy. Warzywa i owoce powinny być zawarte w każdym posiłku. Prowadząc zdrową dietę warto spożywać często, lecz małe porcje. Minimum posiłków to 5x w ciągu dnia.

Dzięki temu regulujemy poziom glukozy we krwi i przyspieszamy trawienie.

Bezapelacyjnie należy wystrzegać się przetworzonych produktów. Mają w składzie bowiem sporo tłuszczów i konserwantów oraz polepszaczy smaku, które nie wpływają pozytywnie na metabolizm. Picie wody mineralnej wspomaga dietę.

Nawodniany organizm ma szybszą przemianę materii, co sprzyja spalaniu nawagi. Unikaj wyrobów cukierniczych dostępnych w sklepach. Mają tylko puste kalorie, które to odkładają się w naszym organizmie w tkankę tłuszczową. Jedzenie tych produktów"słodyczy prowadzi również do próchnicy oraz podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Unikaj dodawania do potraw soli. W produktach z marketów jest jej i tak za dużo. Zrezygnuj ze smażenia potraw.
Dla odmiany możesz gotować na parze. Gotowane potrawy dla przykładu mięsa są o wiele zdrowsze. Wprowadzenie wszystkich tych zmian może wydawać się trudne, lecz weźmy pod uwagę, jaki będzie to wielki plus dla naszego ciała..