Home › Oferty leasingu z banku

Oferty leasingu z banku


leasing konsumencki
Leasing na samochód to nic innego jak wydzierżawienie auta. Firmy specjalizujące się leasingowaniem wydzierżawiają swoje pojazdy przedsiębiorcy, w wielu przypadkach na pięćdziesiąt miesięcy co wiąże się z opłatą zwaną ratą leasingową.

Okres wynajmu oraz wysokość rat reguluje umowa zawarta pomiędzy firmą a przedsiębiorcą. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kwestie prawne samochód w trakcie leasingu nadal należy do firmy leasingowej a druga strona pozostaje jedynie użytkownikiem pojazdu do końca umowy. Leasing na samochód cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak dzięki przywilejowi zaliczenia podatku Vat przez mangerów firm biorących auto w leasing. Korzyści jest kilka. Po pierwsze księgując podatek VAT od raty leasingowej, po drugie odliczenie przysługuje także przy wykupie samochodu po zakończeniu umowy leasingu. Skorzystanie z leasingu wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Leasing na samochód to również koszt przeniesienia umowy leasingowej na inną firmę. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek należy przed decyzją o podpisaniu umowy dokładnie zapoznać się z tabelą kosztów umowy, które mogą nas potem zaskoczyć.

Leasing na samochód zapewnia o wiele lepsze warunki niż bankowy kredyt na samochód, jeżeli chodzi o firmy.

Decyzja o leasingu jest przydatne nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale również dla wynajmującego.

Istnieją dwie formy leasingu dla klientów prowadzących działalność gospodarczą. Leasing operacyjny działający na zasadzie wynajmu oraz leasing finansowy podobny do kredytu bankowego..