Home › Owoce acai zapewniają dawkę witamin dla naszego ciała

Owoce acai zapewniają dawkę witamin dla naszego ciała

Jagody stały się znane na początku w USA w obecnym wieku, choć rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej znali ich właściwości od ponad 100 lat.

Przeprowadzone liczne eksperymenty udowodniły, że ich jedzenie ma ogromny wpływ nie tylko na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, lecz i wygląd skóry, we wspomaganiu leczenia wielu poważnych chorób i profilaktyce zdrowotnej.

Przede wszystkim dzięki elementom odżywczym jagód zwiększa się siła witalna.

Skoro tak dla czynnych fizycznie ludzi te lipidy odgrywają spore znaczenie.



Oprócz tężyzny fizycznej dzięki jagodom można ćwiczyć i umysł. Kwasy z grupy Omega mobilizują pracę mózgu, także analityczne myślenie i czujność. Wydajność organizmu u osób stosujących jagody acai wynika z zawartości białka. Aminokwasy budzą wzrost zaangażowania, rozbudowę mięśni bez potrzeby intensyfikowania nakładu. Na zmęczenie, a prawidłowo jego brak wpływają, oprócz aminokwasów także mikroelementy, których trudno doszukać się w innych produktach tego typu.

Oczywiście na przebieg odchudzania ma znaczny wpływ przemiana materii. Dzięki błonnikowi i innym składnikom acai ustrój polepsza trawienie, wypróżnianie i filtrację, chociażby z toksyn i niepotrzebnych składników, tak „ulepszanych” dzisiaj produktów spożywczych. Owoce acai oddziaływują na łagodzenie stresu, opóźnienie procesu starzenia organizmu a również poprawę życia erotycznego. Istnieje też stanowisko, że potrafią, dzięki cechom przeciwzapalnym i oczyszczającym zapobiegać tak rosnącej niepłodności, a nawet nowotworów. Od wieków jagody stosowane były przez Indian w leczeniu kłopotów żołądkowo – jelitowych, stanach zapalnych i czyrakach. Nastepne badania znalazły potwierdzenie udziału beta-karotenu i witaminy C znajdujących się w owocach acai na poprawę wzroku i prewencję zaćmy chociażby. Acai ostatecznie polepszają działanie układu odpornościowego, chroniąc przed bakteriami, wirusami i podobnymi szkodliwymi substancjami.

Z medycznych właściwości warto wymienić też regulację wskaźnika ciśnienia krwi, wpływ na układ krążenia czy zapobieganie miażdżycy.

Regulują wskaxnik cukru i cholesterolu w organizmie i zapobiegają aktywności wolnych rodników.

Jednak najczęściej wykorzystuje się acai w obniżaniu masy ciała – przyjmowanie jagód ogranicza uczucie głodu, pozwala kontrolować łaknienie, a co za tym idzie, w połączeniu z aktywnością sportową i zdrowym odżywianiem – gwarantuje redukcję wagi i osiągnięcie perfekcyjnej sylwetki..


Zobacz:
Co trzeba wiedzieć o rozwodzie?
Podzespoły samochodowe
Prosta kasa fiskalna - Poznań