Home › Porady na temat pierwszego mieszkania

Porady na temat pierwszego mieszkania

Decyzja o nabyciu lokalu, dla większości ludzi należy do przełomowych zdarzeń w życiu.

Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością. Jeśli nie mamy zagwarantowanego wkładu osobistego, z reguły pobieramy wieloletni kredyt. Jak wybrać lokal tak żeby służyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych osób mając w planach nabycie innowacyjnego kawalerki kieruje się dwoma regułami: po pierwsze nieopodal śródmieścia, po kolejne mały rozmiar. Niestety takowe myślenie może okazać się błędne. Nabywając kolejne mieszkanie musimy myśleć perspektywicznie. Lokale zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo drogie, poza tym niewielki rozmiar apartamentu może okazać się nie odpowiedni. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się lokata, w rozległy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od okoliczności,mamy możliwość kwaterę wynająć. Trzeba też pomyśleć o ulokowaniach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są spokojne, a bloki tam powstałe mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Oprócz tego warto pomyśleć o rozłożeniu nieruchomości. Warto zadbać o to żeby takowe pomieszczenia jak kuchnia czy salon były odpowiednio naświetlone.

Z tego powodu dobrze jest wziąć pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Kolejną znaczącą zapytaniem jest wybór komfortowej kondygnacji. Pamiętajmy, że lokale na parterze, częstokroć są tanie i są wyposażone mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w odpowiedni system alarmowy, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na możliwość kradzieży..


<< Poprzedni
Następny >>