Home › Profesjonalny dentysta

Profesjonalny dentysta

Brak uzębienia to problem, który wbrew pozorom jest bardziej niekorzystny, niż się zdaje. Doprowadza nie tylko do tego, że wyraz twarzy prezentuje się nieatrakcyjnie, ale najgorszym skutkiem jest to, że obumierają kości szczęki i żuchwy, natomiast pokarm jest bezowocnie rozdrabniany, a przez to pojawiają się kłopoty z odżywianiem. Po stracie uzębienia bardzo ważne, aby szybko zdecydować się na zainstalowanie zamienników. Implanty zębów to pewność estetycznego zrobienia sztucznych zębów z materiałunie wpływającego negatywnie na organy wewnętrzne człowieka. Polega to na tym, że chirurgicznie wkłada się do szczęki lub żuchwy implant wykonany z tytanu, który po upływie kilku miesięcy po zabiegu zachowuje się jak zwykły, niepodrobiony ząb tylko że nie poddaje się próchnicy.

Samo wprowadzenie nie jest bolesne, ponieważ przeprowadza się to metodą niezbyt inwazyjną.

To wszystko oczywiście po wcześniejszych badaniach oraz przeglądzie.
Nieważne, czy choremu zabrakło jednego, czy kilku zębów, bo implanty są najnowocześniejszym sposobem na odbudowę ubytków w jamie ustnej – wchodzą na miejsce korzenia zęba i dostosowują się do funkcji, jakie mają naturalnie pełnić.

Inną metodą na odzyskanie zębów są bezmetalowe uzupełnienia z dziedziny protetyki, tzn. protezy zębowe. Centrum Stomatologii oferuje profesjonalną opiekę dentystyczną i wykonanie najlepszej jakości protez na zęby. Wadami zgryzu zajmuje się zaś osobna dziedzina, którą jest ortodoncja. proponuje profesjonalne leczenie również w takim schemacie. Jest ono niezbędne, gdyż niewłaściwie poukładane uzębienie sprawiają trudności z higieną jamy ustnej, umożliwiają pojawienie się ubytków i innych schorzeń przyzębia. Należy zważać na to, że wszelkie braki w zębach powinno się jak najszybciej odbudowywać, żeby nie doprowadzić do jeszcze gorszego wyglądu zębów.

Brak jednego zęba ma bowiem wpływ na kształt i działanie całej szczęki czy żuchwy.

Dbałość o uzębienie jest gwarancją pięknego oraz zdrowego wyglądu.

Aby egzystować i zjadać posiłki wygodnie, a także z konieczną społecznie estetyką,koniecznie trzeba zatroszczyć się o zęby..