Home › Trening na rzeźbę

Trening na rzeźbę

Czy pamiętacie Drogie Kobiety jeszcze owe czasy, kiedy to wieczorową porą wybierałyście się pełnymi grupkami na aerobik, który to głównie był organizowany w pobliskim ośrodku kultury bądź w pobliskiej szkole? Te czasy już minęły i nie powrócą, bo dzisiaj zamiast aerobiku panie idą na fitness. Jednakże chcę zwrócić uwagę młodszej pokoleniu Pań, iż fitness pochodzi właśnie od aerobiku, który to w trakcie lat 70-tych ubiegłego stulecia rozwinął się sprężyście w USA.

I choć jako czołowy gimnastykę tę opracował mężczyzna, to w rytm muzyki zaczęła je realizować pani i to ta, którą ludzie znają, gdyż mowa tu o słynnej aktorce Jane Fonda.

To ona jako prekursorka założyła fitness klub, rozpoczęła tworzyć nagrania z ćwiczeniami, które podbiły Stany Zjednoczone. Już wkrótce zamysł Jane Fonda dostał się na tereny Starego Kontynentu, również do Polski. Na dzień dzisiejszy, kiedy jesteśmy już otwartym społeczeństwem na różne zmiany, które nadciągnęły do nas z Zachodu, nie wyznajemy: - Idę na aerobik., lecz używamy zwrot: - Udaję się na fitness. Wystarczy przejechać się po wielkiej aglomeracji miejskiej, by zauważyć, że liczba klubów fitness ciągle rośnie, gdyż rodaczki mają ochotę być zgrabne i mieć dobrą sprawność. Nawet w małych mieścinach niejednokrotni odnajdą się tego rodzaju działania dla kobiet.

Obłęd fitness po prostu objął nasz kraj i powinniśmy się z tego cieszyć, gdyż znaczy to, iż panie biorą przykład z zachodnich towarzyszek oraz promują zdrowy styl życia.

Jeżeli dodamy do tego ponadto bez wątpienia urodę Polek, to naprawdę inne kraje mają nam czego pozazdrościć.

Dlatego też drogie Kobiety nie pozostawajcie w tyle za innymi, troszczcie się o siebie i wasz wygląd w tańcu, bo muzyka łagodzi przyzwyczajenia, a gimnastyka czyni zwycięzcę..